Značky dodávaných akupunkturních jehel WANK:

Od svého založení v roce 1991 firma WANK vyzkoušela několik světově známých značek čínských a japonských akupunkturních jehel. Sortiment jsme přizpůsobovali jak tuzemské poptávce, tak i trendům v sousedních evropských zemích.

Naše současná nabídka zahrnuje optimální výběr typů a velikostí značkových jehel pro klasickou akupunkturu a současně dbá na udržení co nejvýhodnějšího poměru kvalita/cena. Dovážené jednorázové akupunkturní jehly jsou od výhradních zástupců japonských a čínských výrobců se sídlem na území EU. Tím je zajištěna skutečnost, že jehly i další pomůcky těchto výrobců jsou nositeli aktuálních CE-certifikátů platných ve všech členských zemích EU. 

Distribuce akupunkturních jehel zařazených do třídy IIa je v zemích EU určena pouze kvalifikovaným odborníkům, v ČR dle platné legislativy tedy lékařům-akupunkturistům. K zajištění této podmínky proto autorizovaní dodavatelé zavedli povinnost se před objednáním akupunkturních jehel zaregistrovat jako lékař nebo Zdravotnické zařízení. Tím jsou částečně chráněni i pacienti proti neodborným "podnikavcům" ve zdravotnictví. 

Od 1.7.2019 zajišťuje distribuci celého sortimentu WANK nový e-shop se zdravotnickými pomůckami - firma ArgoMed a.s. , kde je nutné se před objednávkou zaregistrovat jako lékař/zdravotník. Povinná registrace je však dnes vyžadována i v e-shopech s běžným zbožím!  

SEIRIN

jehly nejvyšší světové kvality. Japonská firma SEIRIN vyrobila první jednorázové jehly pro akupunkturu v roce 1978 a získala tak dosud nepřekonaný technologický náskok. Jako první jednorázové jehly je na československý trh zavedla v roce 1991 firma WANK.

Akupunkturní jehly SEIRIN jsou vyrobeny ze špičkové japonské chirurgické oceli a mají barevně rozlišená držátka z PP (polypropylenu), jednak ke snadné identifikaci velikostí, ale i ke znesnadnění pokusů o jejich resterilizaci a opakované používání.

Jehly SEIRIN nabízíme v základním provedení – typ „S-B“, nebo ve verzi „S-CT“, kdy je velmi tenká jehla umístěna v aplikační trubičce. Vhodné pro děti nebo velmi citlivé pacienty.

CLOUD&DRAGON

osvědčená a spolehlivá značka významného čínského výrobce zaměřeného především na vývoz do USA, ale zásobuje i celou Evropu a mnoho dalších zemí. Jehly tak podléhají přísnější kontrole již ve výrobním procesu a mají stále platné mezinárodní CE-Certifikáty, což u některých dalších čínských výrobců není pravidlem.

Náš sortiment zahrnuje širokou škálu těchto velmi ostrých jehel s měděným držátkem. Zatímco malé velikosti typu CD-C… jsou vhodné a oblíbené pro ušní i tělovou akupunkturu, pod označením CD-CT … nabízíme jehly v délkách od 50 do 100 mm v aplikačních trubičkách a vyžadované především v oborech ortopedie, fyzioterapie, balneologie, apod.

Další variantou je ekonomické a ekologické balení vhodné pro velmi aktivní akupunkturisty označené jako CD5-C…. Jehly jsou umístěny po 5 kusech v 1 průsvitné trubičce a 1 blistru, takže se dají rychle vyndávat a aplikovat. Krabička obsahuje vždy 500 jehel. Tato varianta šetří nejen životní prostředí, ale i vzácný čas každého akupunkturisty.

PHOENIX

je označení luxusních akupunkturních jehel s odlehčeným hliníkovým držátkem. Výrobcem je opět čínská firma Cloud&Dragon, která je pod obchodním názvem PHOENIX exkluzivně dodává svému velkoodběrateli ve Velké Británii a odsud pak i dál do Evropy. 

I tyto velmi ostré jehly dodáváme ve 2 variantách: jednotlivě v papírových blistrech s objednacími kódy PX-A…, nebo v ekonomickém balení PX5-A… po 5 jehlách v 1 trubičce a celkem 500 kusech v jedné krabičce.

NonDolens

je opět obchodní označení řady velmi ostrých čínských jehel dodávaných exkluzivně německému velkoodběrateli pro distribuci do mnoha dalších zemí světa. Jedná o jehly tzv. „korejského typu“, tedy s vinutým ocelovým držátkem bez ouška na jeho konci.

Velikosti ND-M23* a ND-M24 jsou  vhodné nejen pro klasickou tělovou akupunkturu, ale i pro tzv. „moxování horkou jehlou“, tedy po nasazení zapálených nekouřivých moxa-kotoučků MOXSAFE od firmy SEIRIN na konec jehly. Kotoučky MOXSAFE se nedají použít na žádné jiné klasické akupunkturní jehly s „ouškem“ na konci kovového držátka.

Podrobnější popisy naleznete u jednotlivých položek na webu www.wank.cz při vstupu do objednacího formuláře. Rádi však zodpovíme i vaše individuální dotazy na e-mailu info@wank.cz.